Ndërlidhjet

Rruga deri te viza


Rruga deri te viza
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Marrja e një vize të nevojshme për udhëtim në Evropë, një qytetari të Kosovës i kushton qindra euro dhe deri në disa muaj kohë. Radio Evropa e Lirë e ka dokumentuar procesin e mbledhjes së dokumenteve dhe aplikimin për vizë turistike në shtetin e Zvicrës deri te rezultati final i këtij aplikimi. Zvicra nuk është pjesë e Bashkimit Evropian, por është pjesë e zonës Schengen, ku 26 vende evropiane hoqën kufijtë e tyre të brendshëm, për lëvizjen e lirë dhe të pakufizuar të njerëzve.

XS
SM
MD
LG