Ndërlidhjet

Sa janë të barabartë në lidership femrat dhe meshkujt?


Sa janë të barabartë në lidership femrat dhe meshkujt?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Të rinjtë në Kosovë konsiderojnë se në të gjitha institucionet shtetërore duhet të respektohet barazia gjinore, njëherësh që edhe gratë të jenë në pozita udhëheqëse. Të anketuar nga Radio Evropa e Lirë, të rinjtë shprehen se në pozitat vendimmarrëse dominon gjinia mashkullore, por që sipas tyre, kjo praktikë duhet të ndryshohet.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG