Ndërlidhjet

Shqiptarët kërkojnë shkolla e trotuare, serbët jetesë në "trojet e veta"


Shqiptarët kërkojnë shkolla e trotuare, serbët jetesë në "trojet e veta"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Qytetarët në Prishtinë dhe në Veri të Mitrovicës kanë pritje të ndryshme nga zgjedhjet lokale, të cilat mbahen të dielën. Në Prishtinë ata presin ndërtimin e shkollave e çerdheve të reja, kurse në veri thonë se duan të mbesin, siç thonë ata, në trojet e tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG