Ndërlidhjet

“Shoh me ndjenja”: Martohet ushtari ukrainas i verbuar në luftë

Kur nusja e tij hyri në shtëpinë e familjes së tij, e veshur në fustan të bardhë dhe duke mbajtur një buqetë me lule të bardha në dorën e djathtë, Ivan Soroka nuk qe në gjendje ta shihte. Por, teksa Vladyslava Ryabets po afrohej, Soroka qau nga gëzimi për mundësinë për ta filluar një kapitull të ri në jetë. (Përgatiti: Ekrem Idrizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG