Ndërlidhjet

“Njerëzit janë të këmbëngulës për të qëndruar këtu”


“Njerëzit janë të këmbëngulës për të qëndruar këtu”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

“Populli është i zemëruar dhe këmbëngulës. Ne duam të qëndrojmë atje, ta ruajmë pronën tonë”, shprehet Mashan Jovanoviqi nga Leposaviqi - pjesa veriore e Kosovës. Shpronësimin e tokës që ka filluar Qeveria e Kosovës në këtë rajon me shumicë serbe, ai e quan “uzurpim të pronës personale”.

XS
SM
MD
LG