Ndërlidhjet

Ëndrra 24-vjeçare: Shqiptarët e zhvendosur i gëzohen kthimit në veri


Ëndrra 24-vjeçare: Shqiptarët e zhvendosur i gëzohen kthimit në veri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:44 0:00

Disa shqiptarëve të zhvendosur nga Mitrovica e Veriut më 1999, po iu rindërtohen shtëpitë e shkatërruara gjatë luftës. Ata shprehen të lumtur që po kthehen në lagjet tyre pas 24 vjetësh dhe urojnë të jetojnë të qetë pa pasur nevojë të largohen sërish shkaku i tensioneve ndëretnike.

XS
SM
MD
LG