Ndërlidhjet

Si u dënuan vrasjet e grave në Kosovë?


Si u dënuan vrasjet e grave në Kosovë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Vrasja e Liridona Murselit më 29 nëntor në Prishtinë ka shkaktuar reagim publik me kërkesa për ndaljen e dhunës mbi baza gjinore dhe vrasjes së grave. Derisa ky rast është në fillim të hetimit nga organet e drejtësisë, ju rikujtojmë se si u trajtuan nga drejtësia rastet e fundit të vrasjeve të grave në Kosovë.

XS
SM
MD
LG