Ndërlidhjet

Reciprociteti me letra ngjitëse


Reciprociteti me letra ngjitëse
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Në pikat kufitare që lidhin Kosovën dhe Serbinë ka filluar të zbatohet marrëveshja për targat, e cila u nënshkrua më 30 shtator në Bruksel. Shoferët e të dyja shteteve, po vendosin letrat ngjitëse në targat e automjeteve që kalojnë në territorin e njëra-tjetrës. Me këto letra ngjitëse, shoferët mbulojnë simbolet e shteteve përkatëse. Ekipet e Radios Evropa e Lirë kanë përcjellë nga afër zbatimin e marrëveshjes në dy pika kufitare, në Jarinjë dhe në Merdare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG