Ndërlidhjet

Të jetosh me pasojat e përhershme të luftës


Të jetosh me pasojat e përhershme të luftës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Gjatë luftës së fundit në Kosovë në vitet 1998-99, u vranë mbi 1 mijë fëmijë. Shumë prej tyre u vranë dhe u gjymtuan edhe pas mbarimit të luftës, kryesisht nga minat dhe mjetet tjera shpërthyese. Të premten, më 4 qershor, shënohet Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve Viktima të Agresionit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG