Ndërlidhjet

Dyzetetetë orët e tërmetit


Dyzetetetë orët e tërmetit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Shqipëria i përjetoi 48 orë të vështira pas tërmetit që ndodhi mëngjesin e së martës, nga i cili, deri më tani, janë konfirmuar 41 të vdekur: gra, burra dhe fëmijë. Operacionet e kërkim-shpëtimit janë duke vazhduar në objektet që u shembën nga tërmeti, derisa shumë qytetarë kryesisht të Durrësit dhe Thumanës, kanë mbetur pa shtëpi. Këto dy lokacione u boshatisën nga njerëzit të martën dhe të mërkurën, pasi qytetarët ikën nga frika që shkaktonin lëkundjet e vazhdueshme të tokës.

XS
SM
MD
LG