Ndërlidhjet

Stigmatizimi pengon trajtimin e AIDS-it


Stigmatizimi pengon trajtimin e AIDS-it
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:12:33 0:00

Këtë vit është bërë gjysmë shekulli që nga vdekja e parë si pasojë e virusit HIV. Nga ajo kohë është bërë shumë për të trajtuar dhe parandaluar sëmundjen, por studiuesit besojnë se kura është ende larg. Për më tepër, vazhdon edhe diskriminimi dhe stigmatizimi i të prekurve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG