Ndërlidhjet

Ukrainasit shënojnë 7-vjetorin e protestave të përgjakshme

Ukraina po shënon 7-vjetorin e protestave të përgjakshme të Maidanit, përmes të cilave u rrëzua nga pushteti, presidenti i mbështetur nga Kremlini, Viktor Yanukovych. Në protesta u vranë mbi 100 persona, shumica prej të cilëve u vranë ndërmjet 18 dhe 20 shkurtit të vitit 2014.


Trego më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG