Ndërlidhjet

Ushtria turke pohon se ka marrë kontrollin e shtetit

Një grup ushtarak në Turqi thotë se e ka marrë nën kontroll vendin, me urat e mbyllura në Stamboll dhe me fluturime të aeroplanëve në nivel të ulët mbi Ankara. Trafiku u ndalua për qarkullim në dy urat kryesore të Bosforit që lidhin kontinentin e Evropës me atë të Azisë.

XS
SM
MD
LG