Ndërlidhjet

Vërshimet në Mitrovicë: Dëmet ua hodhën poshtë mundin e jetës


Vërshimet në Mitrovicë: Dëmet ua hodhën poshtë mundin e jetës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Lagjja e Romëve në Mitrovicë të Jugut ishte ndër zonat më të dëmtuara nga vërshimet që ndodhën në disa pjesë të Kosovës më 19 dhe 20 janar të këtij viti. Për dhjetëra familje në këtë lagje, jeta në shtëpitë e tyre tani është shndërruar në sfidë, shkaku i dëmeve nga vërshimet.

XS
SM
MD
LG