Ndërlidhjet

Fëmijët larg, e vetë pa strehë: Lufta me vërshimet


Fëmijët larg, e vetë pa strehë: Lufta me vërshimet
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Shtëpitë e disa banorëve në Kosovë kanë pësuar dëme të mëdha pas vërshimeve që nisën të enjten, si pasojë e reshjeve të shiut. Ndër komunat më të prekura janë Skenderaj, Mitrovica e Jugut dhe Istogu. Në këto zona, shumë banorë kanë mbetur pa strehë të sigurt, ndërsa është dëmtuar edhe një pjesë e infrastrukturës rrugore dhe energjetike.

XS
SM
MD
LG