Ndërlidhjet

Vit i rëndë, sidomos për gratë


Vit i rëndë, sidomos për gratë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:13:02 0:00

Ndikimi i krizave nuk është asnjëherë neutral në aspektin gjinor dhe COVID-19 nuk bën përjashtim. Për Blerta Zogiani Gjonbalajn, nga Prishtina, nënë e dy fëmijëve, pandemia ka rritur përgjegjësitë dhe stresin. "Ka pasur shumë situata që i kemi kaluar me shumë stres, ka pasur situata që përnjëmend të ka ardhur të qash".

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG