Ndërlidhjet

Vrasjet në ‘Panda’: Historia 25-vjeçare e padrejtësisë


Vrasjet në ‘Panda’: Historia 25-vjeçare e padrejtësisë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:13:27 0:00

Gjashtë të rinj serbë të vrarë. Gjashtë shqiptarë të arrestuar dhe më pas të liruar. Dyshime për inskenim. Kjo është historia që e përcjell një kafene të vogël në qytetin e Pejës, të quajtur “Panda”. Sot, 25 vjet më vonë, lokali mban ende gjurmët e një krimi ‘pa autor’. (Kontribuuan: Iva Martinoviq, Nevena Bogdanoviq, Sllaven Milush, Dragan Kostiq, Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG