Ndërlidhjet

E djathta në BE “çekuilibron” Ballkanin


E djathta në BE “çekuilibron” Ballkanin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Mes zemërimit që buron nga rritja e kostos së jetesës, migrimi dhe mosbesimi në BE, partitë nacionaliste, populiste dhe ato të ekstremit të djathtë janë duke mbledhur mbështetje gjithnjë e më të madhe në Evropë. Vëzhguesit presin që kjo të reflektohet edhe në zgjedhjet e qershorit për Parlamentin Evropian e, me gjasë, edhe në politikëbërjen e pesë vjetëve të ardhshëm.

XS
SM
MD
LG