Ndërlidhjet

Çfarë marrëdhëniesh ka Kosova me BE-në?


Çfarë marrëdhëniesh ka Kosova me BE-në?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Marrëdhëniet e Kosovës me Bashkimin Evropian?! Një pikëpyetje e tillë është ngritur pas vizitës së Komisionarit të Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Johannes Hahn në Prishtinë. Ai ka shprehur zhgënjim për taksën prej 100 për qind që u ka vënë Qeveria e Kosovës, importeve të Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, si dhe ka porositur qytetarët e Kosovës të mos jenë peng i datave sa i përket liberalizimit të vizave.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG