Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ndërhyrja ushtarake në Irak ka çuar në krijimin e një brezi të ri të radikalëve islamikë dhe ka keqësuar kërcënimet që vijnë nga terrorizmi global. Ky është përfundimi i një raporti të brendshëm të agjencive amerikane të zbulimit, i cituar nga New York Times.
Të njëjtat burime vlerësojnë se brezi i ri i terroristëve nuk ka lidhje të drejtpërdrejtë me Al Kaidën dhe Osama Bin Ladenin.
Shtëpia e Bardhë tha se nuk komenton dokumentat që nuk janë për përdorim publik.
XS
SM
MD
LG