Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush takon sot në Shtëpinë e Bardhë homologun e tij afgan Hamid Kharzai. Në fokus të takimit do të jetë lufta kundër terrorizmit, luftimi i zhvillimit ilegal të narkotikëve si dhe përpjekjet për zhvillimin e ekonomisë afgane.
XS
SM
MD
LG