Ndërlidhjet

TOKIO


Pas emërimit si kryeministër i ri i Japonisë, Shinzo Abe, shpalosi planet e tij në përmirësimin e ekonomisë së vendit si dhe marëdhenieve më të mira me vendet tjera aziatike. Ai premtoi se do të zbresë pagën e tij për 30 përqind, ndërsa 10 përqind më të ulët për kabinetin e tij, mënyrë kjo për të dëshmuar përkushtimin e tij në ruajtjen e buxhetit.
XS
SM
MD
LG