Ndërlidhjet

SOFJE


Kryetari i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso tha sot se "Bullgaria duhet të vazhdojë me reformat edhe pas 1 janarit, kur anëtarsohet në Bashkimin Evropian. Barroso, këto komente i bëri gjatë qëndrimit në Sofje vetëm një ditë pasi, Komisioni Evropian vendosi që Bullgaria dhe Rumania të anëtarsohen në familjen evropiane. Komisioni, poashtu ka premtuar kushtëzime në rast se këto dy vende shënojnë ngecje në reforma.
XS
SM
MD
LG