Ndërlidhjet

BAGDAD


4 persona të dyshuar për terrorizëm dhe katër civilë irakianë janë vrarë në sulmin e sotëm ajror të ushtrisë amerikane në Bakuba të Irakut. Lajmin e bënë të ditur ushtria amerikane e cila, ka shtuar se cak i sulmit ka qenë asgjësimi i terroristëve të lidhur me liderët e Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG