Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria e miratoi kontratën në vlerë prej 312 milion dollarësh me kompaninë amerikane "Bechter International", për të ndërtuar autostradën që lidh Kosovën me Shqipërinë.
Punimet në segmentin prej 55 km që përfshin tunelin e gjatë 6 km, do të fillojnë në tetor, dhe kjo do ta shkurtojë për 45 km rrugën ekzistuese, ndërsa në vend të 6, do të udhëtohet për 2 orë.
XS
SM
MD
LG