Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush ftoi udhëheqësit e Pakistanit dhe Afganistanit për një bashkëpunim më të mirë kundër kërcënimit të përbashkët të terrorizmit. Këto komente i bëri pas takimit me presidentin afgan Hamid Kharzai dhe atë pakistanez Pervez Musharaf, të cilët e kanë akuzuar njëri tjetrin se nuk po bëjnë aq sa duhet për ta luftuar terrorizmin.
"Kemi mjaft sfida për tu ballafaquar. Të gjithë nga ne duhet ti mbrojmë vendet tona, njëherësh duhet të punojnë së bashku për ti ofruar botës një paqe më stabile. Në këtë takim biseduam për nevojën e bashkëpunimit me qëllim që tu ofrojmë njerëzve një të ardhme më shpresëdhënëse", tha Bush.
XS
SM
MD
LG