Ndërlidhjet

BERLIN


Teherani dhe Bashkimi Evropian nuk arritën ndonjë rezultat pozitiv në bisedimet rreth programeve bërthamore të Iranit. Kryenegociatori iranian Ali Larijani, pas takimit me shefin e diplomacisë evropiane Javier Solana, tha se "përkundër mos arritjes së ndonjë rezultati, kemi arritur në disa konkluzione pozitive". Solana dhe Larijani, diskutuan në Berlin ofertën e gjashtë fuqive botërore, që Teherani të ndal pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG