Ndërlidhjet

HELSINKI


I dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara Marti Ahtisaari, të hënën do t'i njoftojë ministrat e Mbrojtjes të Bashkimit Evropian për ecurinë e procesit të negociatave mbi statusin e Kosovës.
Presidenca finlandeze e BE-së, ka njoftuar se në takimin joformal dy ditësh në Finlandë, ministrat e mbrojtjes do të diskutojnë mbi çështjet e sigurisë dhe mbrojtjes në Evropë.
XS
SM
MD
LG