Ndërlidhjet

DAMASK


Arkeologët thanë se kanë zbuluar një tempull të shekullit IX para epokës së re në veri të Sirisë, që mund të jetë tempulli më i vjetër në Lindjen e Mesme.
Agjencia siriane e lajmeve SANA njoftoi se tempulli u zbulua në qytetin Manbej nga një mision i përbashkët i arkeologëve francezë dhe sirianë.
XS
SM
MD
LG