Ndërlidhjet

ANKARA


Një aeroplan i kompanisë turke të fluturimeve me 107 pasagjerë që udhëtonin nga Tirana në Stamboll, është rrëmbyer sot në hapësirën greke për të ateruar më pas në aeroportin e Brindisit në Itali.
Të gjithë pasagjerët kanë dal të sigurtë nga aeroplani derisa dy rrëmbyesit janë dorëzuar dhe kanë kërkuar azil politik në Itali.
Sipas mediave turke, dy rrëmbyesit janë turqë dhe në këtë formë, kanë protestuar ndaj vizitës së Papa Bendiktit të XVI në Turqi.
XS
SM
MD
LG