Ndërlidhjet

UASHINGTON


Administrata e Bushit ka vlerësuar se provat bërthamore të Koresë së Veriut do të ishin të papranueshme dhe si të tilla kërcënojnë paqen dhe stabilitetin. Lidhur me këtë ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara John Bolton tha: "Nuk e di se cila është arsyeja e Phenianit, por mendojë se është një provë me Këshillin e Sigurimit se si do të reagonte, dhe për këtë do ta ngrejë këtë çështje në takimin e parë të paraparë për sot", tha Bolton.
XS
SM
MD
LG