Ndërlidhjet

KABUL


Dy ushtarë kanadezë janë vrarë dhe pesë janë plagosur pasi janë sulmuar nga kryengritësit në Afganistan.
Kanadaja ka 2300 trupa në përbërje të forcës paqeruajtëse në Afgansitan. 39 ushtarë kanadezë kanë humbur jetën në këtë mision që nga viti 2001.
XS
SM
MD
LG