Ndërlidhjet

LAGOS


Pesë punonjës të huaj të kompanive të naftës në Nigeri janë rrëmbyer. Gjatë muajve të fundit Nigeria ka qenë skenë e shumë rrëmbimeve të tilla, pjesa më e madhe e të cilave ka përfunduar me lirimin e pengjeve. Nigeria ka rezerva të konsiderueshme nafte dhe gazi.
XS
SM
MD
LG