Ndërlidhjet

PRAGË


Vazhdojnë reagimet pas njoftimeve të Koresë së Veriut se do të bëjë prova të armëve bërthamore. Koreja e Jugut tha se nuk do të lejojë që fqinji i saj të ketë armë të tilla. Kina, e cila ka marrëdhënie të ngushta tregtare me Phenjanin, kërkoi qetësi dhe vetpërmbajtje. Kreu i Kombeve të Bashkuara i ka tërhequr vëmendjen Koresë së Veriut se do të përballet me dënim ndërkombëtar dhe dobësim të sigurisë së vet, nëse bën prova bërthamore.
XS
SM
MD
LG