Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 16 veta janë vrarë dhe rreth 90 janë plagosur pas një sërë shpërthimesh sot në një zonë të banuar kryesisht me krishterë në Bagdad. Në sulme të tjera në Irak, janë vrarë 5 njerëz në mesin e të cilëve dy ushtarë amerikanë. Zyrtarë ushtarak amerikanë njoftuan se që nga e shtuna janë vrarë 17 ushtarë në mesin e të cilëve 8 amerikanë.
XS
SM
MD
LG