Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet afgane të sigurisë njoftuan se kanë marrë në pyetje më shumë se gjashtë dëshmitarë rreth vrasjes së djeshme të dy gazetarëve gjermanë. Të dy gazetarët gjermanë, një burrë dhe një grua janë vrarë dje në provincën Baghlan në veri të Kabulit.
Gazetarët punonin për transmetuesin gjerman Deutche Velle.
XS
SM
MD
LG