Ndërlidhjet

BAGDAD


Një zjarr ka shpërthyer në një depo amerikane të municionit në jug të Bagdadit. Nuk ka raporte për viktima apo për shkaqet e shpërthimit të zjarrit.
Po sot, në Bagdad të paktën 10 veta e humbën jetën dhe 4 u plagosën nga një sulm vetëvrasës.
Ndërkohë ushtria amerikane njoftoi se dje 3 marinca e kanë humbur jetën.
XS
SM
MD
LG