Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka nënshkruar ligjin që lejon ndërtimin e memorialit në kujtim të miliona fermerëve dhe intelektualëve të vdekur gjatë regjimit të diktatorit Josif Stalin në Bashkimin Sovjetik, në fillim të viteve 30-ta.
Ligji i lejon qeverisë së Ukrainës ta ndërtojë këtë memorial në Uashington.
XS
SM
MD
LG