Ndërlidhjet

BAGDAD


Militantët shiit kanë vrarë 46 arabë sunit gjatë këtij uikendi në qytetin Balad të Irakut.
Zyrtarët thonë se vrasje është hakmarrje për vrasjen e 17 shiitëve trupat e pa jetë të të cilëve të premten u gjatën pikërisht në këtë qytet.
Ndërkohë, policia në qytetin Kirkuk ka bërë të ditur se në pesë sulme të ndara janë vrarë 10 veta.
Ndërkaq, dje në disa sulme të ndara u vranë 3 ushtarë dhe marinca amerikanë.
XS
SM
MD
LG