Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Imer Selmani tha se "Maqedonia përkrahë vullnetin politik të shumicës së qytetarëve të Kosovës dhe se cili do status që përcaktohet, për Shkupin do të jetë i pranueshëm". Selmani i bëri këto komente gjatë qëndrimit të sotëm në Prishtinë, ku u takua me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Lutfi Haziri, si dhe me ministrin e Arsimit Agim Veliu dhe atë të Shëndetësisë Sadik Idriz.
XS
SM
MD
LG