Ndërlidhjet

LAHTI / FINLANDË


Liderët e Bashkimit Evropian e kanë hapur samitin një-ditësh në qytetin finlandez Lahti. Në samit pritet të marrë pjesë dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin.
Ndër temat që do të dominojnë takimin janë furnizimi me energji, problemet me imigracionin ilegal dhe raportet ndërmjet BE-së dhe Rusisë.
XS
SM
MD
LG