Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice qëndron sot në Moskë ku me presidentin rus Vladimir Putin dhe ministrin e jashtëm Sergei Lavrov bisedon për provën bërthamore të Koresë Veriore.
Rice arriti në Moskë nga Pekini, ku zyrtarëve kinezë u kërkoi zbatim të plotë të sanksioneve kundër Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG