Ndërlidhjet

GAZA


Së paku 4 palestinezë janë vrarë gjatë një sulmi të papritur të ushtrisë izraelite në pjesën perendimore të Rripit të Gazës.
Sipas dëshmitarëve, ushtarët izraelitë kanë hyrë me tanke në zonën industriale në Gaza, dhe më pas kanë hedhur disa granata. Dëshmitarët thonë se ata po kërkonin anëtarë të Komitetit Popullor për Rezistencë, grup i armatosur palestinezë që mori përgjegjësinë për sulmin e qershorit në zonën kufitare ku u vranë dy ushtarë izraelitë dhe një u rrëmbye.
XS
SM
MD
LG