Ndërlidhjet

PRISHTINË


Delegacioni i Kosovës vazhdon të punojë sipas agjendës zyrtare dhe pret që statusi i Kosovës të përmbyllet sivjet, ka thënë zëdhënësi i Ekipit Negociator, Skënder Hyseni.
Takimi i sotëm i delegacionit të Prishtinës u mbajt në prag të vizitës së të dërguarit amerikan për statusin e Kosovës.
Frank Wiesner sonte mbërrin në Prishtinë, kurse nesër takon anëtarët e delegacionit kosovar për të biseduar lidhur me ecurinë dhe vazhdimin e procesit të përcaktimit të statusit.
XS
SM
MD
LG