Ndërlidhjet

SHKUP


Mbrëmë në Shkup janë takuar kryeministri i Kosovës Agim Çeku dhe presidenti i Kroacisë Stipe Mesiq.
Burime nga kabineti i presidentit kroat kanë thënë se takimi u realizua me kërkesë të kryeministrit Çeku, i cili e ka njoftuar Mesiqin me ecurinë e procesit të përcaktimit të statusit të ardhshëm të Kosovës.
Çeku gjithashtu ka shprehur dëshirën që Kroacia ta shqyrtojë mundësinë që sa më shpejt të hapet lidhja ajrore Zagreb-Prishtinë.
XS
SM
MD
LG