Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice dhe shefi i diplomacisë suedeze Carl Bildt kanë biseduar për çështjen e Kosovës. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Sean McCormack tha se Rice dhe Bildt i kanë përshëndetur përpjekjet e mëdha të të dërguarit të posaçëm të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari.
"Bildt ka përvojë të madhe personale në Ballkan. Ata biseduan mbi mundësitë që gjërat të lëvizin përpara", tha McCormack.
XS
SM
MD
LG