Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri irakian Nuri Kamil al-Maliki kritikoi sot forcat amerikane për sulmin e ndërmarrë gjatë natës në Sadr City të Bagdadit. Ai tha se nuk është konsultuar për këtë sulm dhe insistoi që sulme të tilla të mos përsëriten. Në operacionin e mbrëmshëm në Sadr City, njoftohet për katër veta të vrarë.
XS
SM
MD
LG