Ndërlidhjet

LONDËR


Ministrat e Brendshëm të gjashtë vendeve më të mëdha të Bashkimit Evropian kanë filluar sot një takim dy ditësh në Angli, me qëllim të gjetjes së një politike të përbashkët kundër terrorizmit. Para fillimit të takimit, ministri i Brendshëm britanik John Reid tha se me homologët e tij nga Gjermania, Franca, Spanja, Italia dhe Polonia do të arrijnë marrëveshje për punë të përbashkët për ta luftuar terrorizmin.
XS
SM
MD
LG