Ndërlidhjet

BAGDAD


Në lufimet e sotme ndërmjet kryengritësve dhe policisë irakiane, në veri të Bagdadit, u vranë së paku 43 vetë, përfshirë këtu 24 policë, njoftoi sot ushtria amerikane. Më vonë në këto luftime u përfshinë edhe ushtarët amerikanë, duke ndihmuar në kundërsulm, nga i cili u vranë 18 kryengritës, ndërsa janë zënë 27 të tjerë. Sipas këtij njoftimi, këto luftime u zhvilluan në Bakuba, kur, siç thuhet, "forcat anti irakiane" e sulmuan policinë.
XS
SM
MD
LG