Ndërlidhjet

MOSKË/SHKUP


Rusia i ka dërguar sot një protestë Maqedonisë dhe ka kërkuar që ky vend të ndërmarrë hetime të shpejta dhe objektive lidhur me sulmin kundër katër diplomatëve të Rusisë, raportojnë mediat ruse. Mbrëmë zëdhënësi i Ministrisë së brendshme të Maqedonisë, Borçe Peshevski tha se motivi i sulmit, gjatë të cilit punonjësit e ambasadës ruse në Shkup ishin lënduar lehtë, është i panjohur.
XS
SM
MD
LG